Wisteria sinensis 'Alba' (Vistárie čínská)

Kód: 26315
374 Kč 333,93 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Vistárie čínská je dřevitá opadavá liána, dorůstá asi 12 metrů délky a 8 metrů šířky, ale tyto rozměry jsou pouze orientační, záleží také na tom, jak si rostlinu povedete. Původní botanický druh pochází z Číny, jak napovídá název. Odrůda 'Alba má bílé, motýlokvěté, vonné květy, složené do hroznů dlouhých asi 30 cm. Kvete v dubnu ještě před olistěním, poté ještě jednou v době prázdnin, i když o něco slaběji. Listy jsou velké, jasně zelené, střídavé a lichozpeřené. Jednotlivé lístky jsou kopinaté. Husté olistění exotického vzezření rychle zakryje svou podpěru. Plody jsou v luscích a jsou jedovaté.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Poroste na slunném stanovišti, ve vlhké, kyselé zemi, mírně humózní. Přemíra živin se projeví bujným olistěním na úkor kvetení. První 2 - 3 roky věnujeme vistáriím zvláštní péči, pravidelně hnojíme a zaléváme, v polovině léta je důležité přihnojit hnojivem s draslíkem, aby pletiva na podzim vyzrála. Mladé rostliny potřebují chráněné místo, starší rostliny (kmínkové) jsou plně mrazuvzdorné do min. -29°C.

Pokud se ji naučíte stříhat, pokvete ještě bohatěji. Kvete na tzv. trnech - krátkých výhoncích směřujících do stran. Nejdelší výhon po odkvětu zkraťte hodně, postranní výhony na 2-3 listy, v létě už pouze zkraťte postranní trny stejným způsobem. Pro lepší kvetení pomůže i omezený prostor pro kořenový systém, rostlina se pak více soustředí na květ.

Jedná se o mohutnou liánu, která potřebuje velmi pevnou oporu ve formě mříže, treláže nebo podobné konstrukce, kterou ovine svými výhony a bude se jí pár let držet. Poté bude tak silná, že bude ona držet oporu.

Velikost BS

RK3

Doplňkové parametry

Kategorie: Popínavé dřeviny
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: