Weigela florida 'Pink Princess' (Vajgélie květnatá)

Kód: 37022
199 Kč 177,68 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Vajgélie 'Pink Princess' je středně rychle rostoucí a bohatě kvetoucí keř o výšce i šířce kolem 2 m. Vykvétá spoustou lila růžových, úzce trubkovitých květů, které se směrem ke kalichu nápadně ztenčují a jsou spíše svěšené jako zvonečky. Hlavní doba kvetení je asi od poloviny května 3-4 týdny a po letní pauze může koncem prázdnin opakovaně vykvést. Listy jsou opadavé, široce elipčité až úzce obvejčité a přišpičatělé, středně zelené a jemně pilovité při okrajích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vajgélie mají rády středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce nebo mírný polostín. Nejlépe roste ve středně kyselé až mírně zásadité půdě s pH mezi 5,5 a 7,5. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Mrazuvzdorná do cca -29°C. V tuhých mrazech může namrzat, ale po řezu dobře zregeneruje.

Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách.

Kvete na loňském dřevě. Pokud byste chtěli vajgélii tvarovat, nejvhodnější řez je okamžitě po odkvětu, kdy odstraníte větve, které kvetly, o cca dvě třetiny, čímž podpoříte rašení nových letorostů, jež pokvetou bohatě v další sezóně. Navíc tak docílíte hezčího vzhledu keře, který nemá zaschlé semeníky, jež kazí vzhled keře zejména v době kvetení.

Velikost 40-60 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: