Weigela florida 'Candida' (Vajgélie květnatá)

Kód: 23957
194 Kč 173,21 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Bíle kvetoucích vajgélií není mnoho, avšak jedna z nich je odrůda 'Candida', která se vyznačuje robustním, vzpřímeným růstem a může dosáhnout výšky až kolem 3 metrů. Tato vajgélie ohromuje svým bohatým kvetením, kdy se koncem května začínají objevovat její čistě bílé květy. Květy jsou trubkovité a nádherně kontrastují se sytě zelenými, opadavými, elipčitými listy s výraznou špičkou. Doba kvetení trvá téměř měsíc a někdy je následováno sporadickým kvetením během léta nebo výrazným druhým kvetením na konci sezóny. 

Bujné odrůdy vajgélií jsou ideální pro neformální živé ploty a venkovské zahrady, zatímco kompaktní druhy lze kombinovat s moderními rostlinami nebo pěstovat v ozdobných venkovních kontejnerech. Při pěstování v nádobách si pouze dejte pozor na zimní vyschnutí, kontrolujte substrát, případně dopřejte rostlinám mírnou zálivku v období, kdy nemrzne.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vajgélie preferují středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce, ale umí se vypořádat i s těžšími a mírně podmáčenými půdami. Odrůda 'Candida' je mrazuvzdorná až do teplot kolem -29°C. 

Vajgélii 'Candida' je možné tvarovat. Nejvhodnější doba pro řezání je okamžitě po odkvětu, kdy je doporučeno odstranit již odkvetlé větve přibližně o dvě třetiny. Tímto způsobem se podpoří růst nových letorostů, které budou bohatě kvést v další sezóně, a zároveň se zajistí, že keř bude mít čistý vzhled bez suchých semeníků.

 

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: