Weigela 'Ebony and Ivory' (Vajgélie)

Kód: 37480
199 Kč 177,68 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Vajgélie 'Ebony and Ivory' je kompaktní keř menšího vzrůstu, dosahuje pouze 0,8-1,3 m výšky i šířky. Nese tmavě zelené listy s výrazně temně purpurově hnědým přelivem na osluněných partiích. Jsou opadavé, vejčité a nápadně žebrované. Krásný kontrast nabízí téměř sněhově bílé, trubkovité květy se zlatavě oranžovým znaménkem v hrdle a jemně purpurově červenými kalíšky. Vykvétají od poloviny května na dobu 3-4 týdnů. Roste spíše pomalu, převážně vzpřímeně, jen boční větvičky mohou být mírně poléhavé a tvoří pěkné, husté keře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vajgélie mají rády středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce nebo mírný polostín. Nejlépe roste ve středně kyselé až mírně zásadité půdě s pH mezi 5,5 a 7,5. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Mrazuvzdorná do cca -29°C. V tuhých mrazech může namrzat, ale po řezu dobře zregeneruje.

Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách. Kompaktní a zakrslé odrůdy lze kombinovat i s moderními rostlinami téměř jakéhokoli typu, často se pěstují i v ozdobných venkovních kontejnerech, ale hrozí nebezpečí zimního vyschnutí.

Kvete na loňském dřevě. Pokud byste chtěli vajgélii tvarovat, nejvhodnější řez je okamžitě po odkvětu, kdy odstraníte větve, které kvetly, o cca dvě třetiny, čímž podpoříte rašení nových letorostů, jež pokvetou bohatě v další sezóně. Navíc tak docílíte hezčího vzhledu keře, který nemá zaschlé semeníky, jež kazí vzhled keře zejména v době kvetení. U těchto kompaktních odrůd je běžný kompletní sestřih přibližně v polovině léta.

Velikost 30-50 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: