Weigela 'All Summer Red'® (Vajgélie)

Kód: 37034
229 Kč 204,46 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Vajgélie 'All Summer Red ® je velmi kompaktní keřík s dlouhou dobou kvetení a sytě vybarvenými květy lákající různé druhy opylovačů. Vonné květy jsou protáhle trubkovité, sytě červené jenom s jemným nádechem purpurové a většinou zůstanou lehce přivřené. Objevují se od konce května a nejmohutnější kvetení se odehrává přibližně v polovině června. Následuje krátká pauza a od asi poloviny července nakvétá znovu, pozvolněji a pokračuje až do začátku podzimu. Tato odrůda údajně netvoří semena. Opadavé listy jsou sytě zelené, široce elipčité, mladé mají mírně červený přeliv a okraje. Řadí se k zakrslým odrůdám. Dospělá výška i šířka nepřesáhne metr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vajgélie mají rády středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce. Nejlépe roste ve středně kyselé až mírně zásadité půdě s pH mezi 5,5 a 7,5. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách. Kompaktní a zakrslé odrůdy lze kombinovat i s moderními rostlinami téměř jakéhokoli typu, často se pěstují i v ozdobných venkovních kontejnerech, ale hrozí nebezpečí zimního vyschnutí.

Kvete na loňském dřevě. Pokud byste chtěli vajgélii tvarovat, nejvhodnější řez je okamžitě po odkvětu, kdy odstraníte větve, které kvetly, o cca dvě třetiny, čímž podpoříte rašení nových letorostů, jež pokvetou bohatě v další sezóně. Vzhledem k dlouhé době kvetení se letní řez nedoporučuje.

Velikost 30-50 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: