Salix caprea 'Pendula' (Vrba jíva)

Kód: 32507
716 Kč 639,29 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Tento opadavý kultivar vrby jívy je pěstován jako malý stromek s převislou korunkou na různě vysokých kmíncích. Listy jsou vejčité, na líci tmavě zelené, na rubu šedobílé a plstnaté. Před opadem se listí barví do žluta. Květy jsou chlupaté šedobílé jehnědy, které rozkvetou tyčinkami se žlutým pylem. Lidově se jim říká „kočičky“ a jsou jednou z prvních potrav včel po dlouhé zimě. Stromky se množí roubováním na korunku, takže výška roubování určuje výšku kmínku a do značné míry i konečnou velikost rostliny. Výhony se ohýbají hned k zemi, takže stromek vytváří hustě převislou úzkou korunu, do výšky narůstá velmi pomalu. V 10 letech dosahuje obvykle výšky kolem 1,5 až 1,8 m a šířky 1-1,5 m.

Hodí se jako solitéra do malých prostor a předzahrádek, všude tam, kde vynikne převislý tvar korunky. Velice pěkně se vyjímá na březích jezírek, rybníčků atd.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostlina vyžaduje slunné stanoviště a hlubší, propustné, vlhčí půdy. Abychom docílili pěkného a hustého tvaru koruny, ostříháme všechny větve ihned po odkvětu (koncem dubna) na krátké čípky se 2-4 pupeny. Během léta pak vyroste řada silných výhonů až k zemi a dají základ dalšímu bohatému kvetení v roce následujícím. Po zhoustnutí lze korunku tvarovat dle libosti. Je plně mrazuvzdorná.

Velikost: 140KM

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřeviny na kmínku
Hmotnost: 8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: