Rhododendron campylogynum ssp. 'Myrtilloides' (Pěnišník křivopestíkatý)

Kód: 36690
305 Kč 272,32 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Tento prcek mezi rododendrony dostal jméno pěnišník křivopestíkatý, ale jedná se o nádhernou rostlinu. 'Myrtilloides' je unikátní zakrslý poddruh pěnišníku, jež za 10 let nevyroste více než kolem 30 cm do výšky i šířky. V plné dospělosti dosáhne výšky okolo 40 cm a šířky asi 60 cm, vytváří kompaktní, ploše kulovitý keř. Nese drobné, oválné, lesklé, kožovité listy, které jsou tmavě zelené a neopadavé. V polovině jara ukáže své nadmíru výjimečné květy. Mají tvar zvonků a sytě růžovou až růžovofialovou barvu. Keřík svým vzhledem v tomto období může vzdáleně připomínat lomikámen.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nestříhá se, pouze jej můžete po odkvětu jemně tvarovat, pokud tvoříte například japonskou zahradu a tzv. živé kameny. Můžete jej vysadit na plné slunce i do stínu či polostínu, každopádně vždy zamulčujte. Kořeny rostou mělce a nadále se rozrůstají pod povrchem země do stran, kde hledají živiny, takže jej nikdy nesázejte příliš hluboko. Půdu potřebuje kyselou (pH 4,5-5,5), bohatou na živiny, chladnou a nejlépe neustále vlhkou, ovšem snese i sušší krátké období. Ideální směs ke kořenům je rašelina smíchaná s lehkou, vápno-prostou zahradní zemí, zasypaná tlejícím listím či drcenou kůrou. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C.

Pro svůj nízký vzrůst a vyšší toleranci k slunci a suchu je vhodný do skalek, venkovních kontejnerů, koryt a podobných aranžmá, kde potřebujete rostliny zakrslého typu.

Velikost 20-25 cm

Specifikace K2L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: