Rhododendron (Y) 'Silberwolke' (Pěnišník jakušimský)

Kód: 34658
511 Kč 456,25 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Takzvané jakutské pěnišníky (rododendrony) byly poprvé objeveny na malém japonském ostrově Yaku (celým jménem Yakushima), nacházejícím se nedaleko jižních břehů Japonska, na začátku dvacátého století. Již na první pohled bylo zřejmé, že co do habitu i odolnosti se jedná o naprosto odlišné a slibné typy. Rostly volně na návětrných, plně osluněných, skalistých lokalitách jako bohaté, nevysoké polštáře a dařilo se jim výborně. Ve Velké Británii jejich pozorování spojené se šlechtěním dalo vzniknout mnoha úspěšným odrůdám. 

'Silberwolke' je odrůda jakutského pěnišníku, která nese překrásně nařasené květy otevírající se z pastelově růžových poupat do typicky růžových, široce zvonkovitých květů, jež dozrávají do téměř bílé. Kvetení je bohaté, každý trs nese neuvěřitelných 12-16 květů a začíná od konce května a pokračuje přibližně do půlky června. Neopadavé listy jsou krátké, elipčité, kožovité, mírně vypouklé, středně až tmavě zelené a poměrně lesklé. Roste kompaktně zprvu do zaobleného keře a později začne rozkládat zřetelnější, široká patra. Dorůstá do výšky 0,8-1,3 m a do šířky okolo 1,5 m.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

U jakutských rododendronů testy prokázaly, že otrhávání květů nemá vliv na spolehlivou násadu květových poupat v dalším roce. Rostou pomalu, většinou do polštářovitého tvaru. Jejich listy mívají různobarevný semiš ze spodní strany. Jsou zvyklé na plné slunce, kde prospívají stejně dobře jako v polostínu. Plný stín zvládnou také, ale není pro jejich růst ideální. Zem potřebují přiměřeně živnou, chladnou, neustále vlhkou a kyselou (pH 6 a níže). Koření mělce a jejich jemné povrchové kořeny se rozrůstají do stran, nesázejte je tedy příliš hluboko. Je proto důležité je pěstovat neustále zamulčované nepříliš vysokou vrstvou kůry, aby nevysychaly, ale přitom se nedusily. Výsadbovou jámu udělejte širokou, nikoli hlubokou a zem vylehčete kvalitní rašelinou či listovkou nebo nevápněným kompostem. Nevyžadují přítomnost dusíku v půdě, dávají přednost obsahu železa a fosforu a pomůžete jim pravidelnou aplikací dlouhodobě působícího hnojiva po odkvětu, nebo každoroční nastýlkou dobré zeminy nad jejich kořeny pod kůrový mulč. Nestříhají se. Silberwolke je ověřený v mrazech do min. -24°C.

Velikost 20-30 cm

Specifikace K4L

Doplňkové parametry

Kategorie: Azalky a rododendrony
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: