Pyracantha coccinea 'Red Column' (Hlohyně šarlatová)

Kód: 37837
199 Kč 173,04 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Hlohyně patří mezi oblíbené keře díky velmi nízkým nárokům na údržbu a půdní podmínky. Jsou to stálezelené, drobnolisté a většinou trnité keře, které za krátkou dobu dokáží vytvořit nepropustnou bariéru.

'Red Column' je ověřený kultivar hlohyně šarlatové, jež se koncem léta obalí velkým množstvím nádherných, zářivě červených, lesklých plodů odolných vůči strupovitosti, která často znehodnocuje starší odrůdy. Roste obzvlášť rychle, vzpřímeně a dobře se tvaruje do živých plotů. Neopadavé listy jsou oválně podlouhlé, lesklé, tmavě zelené a spíše měkké. Nejsou kožovité jako na většině stálezelených keřů. Větve jsou trnité. Plody nejsou jedlé, ale ani nejsou jedovaté. Během zimy je většinou oberou ptáci. Kvete v červnu drobnými bílými kvítky a plodí na dvouletém (loňském) dřevě, takže si zjara dejte pozor, ať si neostříháte všechny loňské výhony, které by kvetly a nesly plody. Proto se ploty z hlohyní stříhají až v létě. Bez stříhání dorůstá až do cca 3m. Není popínavá, takže v zásadě nepotřebuje oporu. Je však běžné mladé rostliny oporou vyztužit, aby nejdelší výhon směřoval vzhůru a rostlina rychleji rostla přednostně do výšky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Snáší téměř jakoukoli půdu, jen musí být propustná a živná. Stanoviště může být slunné i polostinné. Nesnáší mrazové kotliny. Při extrémních mrazech namrzají, po seříznutí většinou dobře obrážejí. Mladé rostliny jsou na silné mrazy citlivější, proto jim dopřejte zimní ochranu. Hlohyně se v Česku pěstují s úspěchem téměř všude i díky faktu, že výborně snáší znečištěné ovzduší, jsou to tedy oblíbené keře pro výsadbu podél dálnic a v průmyslových zónách měst. Plně mrazuvzdorná do min. -27 °C.

Velikost 40+ cm

RK2

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: