Physocarpus opulifolius 'Diabolo' (Tavola kalinolistá)

Kód: 34421
1 400 Kč 1 250 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Kultivar tavoly kalinolisté 'Diabolo' se pyšní červenohnědými listy celou sezónu. Chocholíky medonosných květů mají růžový nádech, ale nejsou tak atraktivní jako plody, které již zpovzdálí září jasnou červeně-vínovou barvou na pozadí temně vybarveného listí.

Jedná se o krásný, plně otužilý keř, který díky svým kultivarům s barevně odlišenými listy zaujímá přední místa na žebříčku popularity mezi pěstiteli. Je o něco vzrůstnější než zlatolistá kalina a pro kompaktní keř je dobré jej jako mladý vytvarovat. Typický systém růstu je vyhnání dlouhých vertikálních prutů v jednom roce, které se v dalším roce zahustí postranními výhony a ohnou se do strany, čímž utvoří uvolněný, lehce převislý efekt. Dorůstá do výšky i šířky 1,5 - 3m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tavoly jsou velice nenáročné na údržbu i půdní typ. Kořenový systém je natolik houževnatý, že si najde cestu i tuhým jílem. Tmavě olistěné druhy nejlépe vyniknou v kompozici se světle zelenými až zlatožlutými listnatými keři nebo vysazené před světlou stěnu, kde bude barva listů kontrastovat s okolím či pozadím. Stříhání starších rostlin není nutné, protože sama výborně a hustě větví. Pro nejsytější barvu jí vyberte místo na slunci, ale spokojí se i se stinnějším umístěním. Plně mrazuvzdorná do min. -42°C.

Velikost 100-120 cm

K12L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: