Photinia fraseri 'Compacta' (Blýskavka Fraserova) 90KM

Kód: 36414
4 100 Kč 3 660,71 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Photinia fraseri je latinské pojmenování pro blýskavku Fraserovou, stálezelený keř, který se za poslední období stal oblíbenou zahradní rostlinou zejména díky svému atraktivnímu růstu. V čeledi růžovité, do které patří, je svou krásou nevídaným druhem. Pochází hlavně z oblastí východní Asie.

'Compacta' je poměrně nový, červený kultivar. Habitus je hustý, v dospělosti dosahuje výšky 2 m. V době od dubna do května keř voní díky nádherným shlukům bílých květů, které tvoří okoličnatá květenství. Skutečnou ozdobou jsou podlouhlé listy, které jsou nepřehlédnutelné díky zářivé vínově červené barvě. S přibývajícím věkem získávají zelený odstín. Nové rašení zářivě červených mladých listů se děje minimálně 2x do roka, někdy i 3x. Díky menšímu vzrůstu je vhodná do menších zahrad.

Dodáváme variantu na kmínku o výšce 90 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Blýskavka Fraserova je poměrně nenáročná na pěstování. Vyhovuje jí plné slunce i polostín. Jejím nádherným listům však více vyhovuje slunce. Má v oblibě téměř jakoukoliv zahradní zeminu, která je bohatá na humus, mírně kyselá a vlhká. Nároky na vláhu nejsou velké. Při zalévání doporučujeme zalévat výlučně ke kořenům, listy udržujte suché. V opačném případě byste mohli způsobit houbovité onemocnění celého keře. V rámci běžné péče je vhodné ji alespoň jednou za rok seříznout. Stříhání provádějte na konci zimy, ideálně na jaře v březnu. Na řez reaguje velmi dobře. Mrazuvzdornost ověřená do cca -21°C a předpokládá se ještě o něco silnější odolnost.

Velikost 90KM

Specifikace K20L

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřeviny na kmínku
Hmotnost: 15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: