Pennisetum alopecuroides 'Weserbergland' (Dochan psárkovitý)

Kód: 37921
239 Kč 213,39 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Okrasné trávy by neměly chybět v žádné zahradě, krom toho, že jsou velice dekorativní a květy lze využít k výzdobě různého typu (např. do vázy s ostatními na podzim kvetoucími květinami, do suchých vazeb, věnců a podobně), tak zároveň svým pohybem při sebemenším závanu větru dodávají zahradě dynamiku a eleganci.

Pennisetum alopecuroides čili dochan psárkovitý, nebo také vousatec je úžasná rostlina, která je velmi elegantní solitérou, je velice vhodná do skupinových výsadeb i pro osázení do nádob. 'Weserbergland' je travina rostoucí v hustých trsech. Jde o kompaktní odrůdu nižšího vzrůstu, v době květu vysokou přibližně 50 cm. Vytváří pravidelné, velmi husté a velmi široké (80 – 100 cm) fontánovité trsy. Raší velmi pozdě, až ve druhé polovině května. Klasovitá květenství, která se začínají objevovat v srpnu, bývají zpočátku žluto-zelené, později až tmavě fialové barvy. Na podzim se rostlina přebarví do zlatavých odstínů.

Květy lze využít na mnoho způsobů, ať už vám ozdobí vázu s ostatními na podzim kvetoucími květinami, nebo ji použijete do dekorativních vazeb jako například věnce, vždy získáte jemnou a přirozenou ozdobu vašich domovů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysazujte na slunná stanoviště, maximálně do lehkého polostínu. Půda by měla být dobře propustná, hlinitopísčitá až písčitá. Pravidelně zavlažujte, ale nepřelévejte, dochany nesnášejí přemokření.

Na zimu celý trs svažte do snopu, což zabrání přemokření a následnému vyhnívání kořenů. Je vhodné kolem rostliny přihrnout nějaký propustný materiál (spadané listí, slámu, mulč...), tím také ochráníte kořeny proti vymrznutí. Na jaře pak celý trs seřízněte asi 10 cm nad zemí, rostlina znovu vyžene nové výhony.

Mrazuvzdornost -20°C až -24°C.

Velikost 40-60 cm

K2L

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: