Miscanthus sin. 'Little Zebra'® (Ozdobnice čínská)

Kód: 22382
283 Kč 252,68 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)


Ozdobnice čínská Little Zebra® představuje fascinující zakrslou variantu starší odrůdy Zebrinus, ačkoliv s ní nesdílí společnou historii. Tato varieta vznikla jako samovolná mutace původního zelenolistého druhu této poutavé trávy. Její hlavní předností jsou krémově nažloutlé pruhy, které se nepravidelně a atraktivně rozkládají po listech, a zároveň má menší vzrůst. Jednotlivé listy mohou dorůstat až do délky kolem jednoho metru, zatímco květové stvoly dosahují výšky mezi 1,3 a 1,5 metru. Oproti poněkud statickému vzhledu odrůdy Zebrinus přináší Little Zebra® svým volným a elegantním habitusem s převislými konci listů malebný dojem.

Květy této varianty se objevují od srpna a na rozdíl od odrůdy Zebrinus, která kvete jen sporadicky, je kvetení Little Zebra® hojné a spolehlivé. Chocholatá květenství se nejprve objevují ve světle nachové barvě a postupně dozrávají do béžové. Vysušená květenství mohou být ponechána na rostlině jako efektní dekorace po celou zimu. Rostlina se pomalu rozrůstá do větších trsů a není náchylná k plevele.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ozdobnice čínské nevyžadují zvláštní půdní podmínky, ale nesnášejí přemokřenou půdu. Překvapivě dobře rostou i v jílovité půdě, pokud se před zakořeněním nedostanou do dlouhodobého stavu vlhkosti. Nejlépe se jim daří na slunných a mírně zastíněných stanovištích. Pro zimu je vhodné svázat staré listy do snopu a na jaře, až po období mrazů, je zastřihnout na výšku přibližně 10-20 cm nad zemí. Tato odrůda je mrazuvzdorná až do teplot minimálně -25°C, případně i více.

Velikost BS

K2

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Hmotnost: 2.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: