Miscanthus sin. 'Little Zebra'® (Ozdobnice čínská)

Kód: 22382
212 Kč 184,35 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Obal - C 2 L

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ozdobnice čínská Little Zebra® se označuje za zakrslou varianta starší odrůdy Zebrinus, přestože s ní nemá společnou historii - vznikla jako samovolná mutace původního, zelenolistého druhu této atraktivní trávy. Její předností jsou krémově nažloutlé, příčné pruhy v nepravidelných rozestupech na listech a menší vzrůst. V listu dorůstá kolem jednoho metru a v květu dosahuje něco mezi 1,3 a 1,5m. Na rozdíl od poněkud strnulé odrůdy Zebrinus je Little Zebra® mnohem uvolněnější a nabízí malebně převislý habitus s přepadavými konci listů.

Květy se objevují od srpna a v porovnání s odrůdou Zebrinus, která téměř nekvete, je zde kvetení hojné a spolehlivé. Chocholatá květenství jsou zprvu světle nachová a dozrávají do béžové barvy. Zaschlá květenství je nejhezčí na rostlině nechat jako parádu přes celou zimu. Rozrůstá se pomalu do větších trsů = neplevelí se. Odrůdu našel roku 1995 Thomas M.Walsh z amerického Michiganu a patent č.PP13008 vyšel roku 2002.

Ozdobnice nejsou náročné na půdu, pouze nesnáší mokrou nebo vododržnou zem. Překvapivě dobře si poradí s jílovitou půdou, pokud rostlina před zakořeněním neshnije vlivem dlouhodobého mokra. Daří se jim na slunných a výhřevných stanovištích nebo v mírném polostínu. Na zimu je ideální svázat staré listy do snopu a zjara před řasením ale až po mrazech zastřihnout na cca 10-20 cm nad zemí. Mrazuvzdorná do min. -25°C, možná i o trochu více

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Hmotnost: 2.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: