Miscanthus sinensis 'Kleine Fontaine' (Ozdobnice čínská)

Kód: 37822
229 Kč 204,46 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Miscanthus sinensis je domácí trvalkou v Japonsku, na Taiwanu a v Číně. 'Kleine Fontaine' se vyznačuje bohatým a velmi raným kvetením. Nakvétá už během srpna narůžověle stříbrnými klasy, které se po dozrání změní na smetanově bílé až béžové chmýří, které často vydrží až do jara. Listy jsou úzké, svěže zelené s tenkou bílou linkou uprostřed. Kompaktní trs dosahuje výšky okolo 150-180 cm.

Miscanthus se vysazuje jako solitéra nebo do skupin společně s dalšími travinami či okrasnými keři. Pro svůj vertikální habitus se výborně se hodí do trvalkových záhonů, nebo do prériových či stepních výsadeb, kde dodá divokost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejlépe se ozdobnicím daří na plném slunci v dobře propustné, vlhké, běžné zahradní půdě s dostatkem živin. Uschlá stébla seřezáváme až na jaře asi 15-20 cm nad zemí (konec března), ne před zimou. Na zimu celý trs svažte do snopu a ke kořenům můžete přihrnout spadané listí, posekanou trávu, mulčovací kůru nebo slámu. Tímto je ochráníte před přebytečnou zimní vlhkostí, díky které většinou vymrzají. Mrazuvzdornost -20°C až -24°C.

Velikost 40+ cm

K2l

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: