Magnolia 'Susan' (Šácholan)

Kód: 24056
399 Kč 356,25 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Magnólie 'Susan' dorůstá do výšky 3 - 4 m a vytváří vzpřímeně rostoucí a vejčitý keř. Květy jsou voňavé a objevují se na koncích loňských letorostů, podle počasí od poloviny až konce dubna. Květy s užšími okvětními lístky miskovitého tvaru se neotvírají úplně do hvězdice a jsou nádherně sytě růžové až teple purpurově červené barvy, vnitřek okvětních plátků je pak světlejší, v průměru jsou květy 10 - 15 cm velké. Během rašení výhonů a otevírání květu se v průběhu června tvoří nová poupata, ale jejich počet je o dost menší. Kvete velmi bohatě již od mládí. Olistění je husté a má svěží zelenou barvu. Koruna je široce vejčitá, později kulatá a hustě větvená. Větvičky jsou kaštanově hnědé, kůra je šedohnědá a spíše drsnější. Listy má tvarově vejčité až eliptické, tmavě zelené, na délku mají 7 - 15 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opadavé magnólie potřebují vlhkou, mírně až velmi kyselou zem a umístění na plném slunci nebo v lehkém polostínu. Mají mělké kořeny, které sbírají živiny hlavně při horní vrstvě země, proto je důležité při výsadbě věnovat největší pozornost přisypání kvalitní rašeliny, eventuálně s příměsí dlouhodobě rozpustného hnojiva, nad kořeny seshora. Ale pozor na zasazení příliš hluboko, s největší pravděpodobností zahyne. Rostlinu sázíme stejně hluboko, jako byla v původní nádobě. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt, nemá ráda, když se jí cokoliv děje u kořenů, kterými se rozroste doširoka kolem sebe. Ocení stanoviště chráněné před ostrým větrem, aby se snížilo riziko poškození květů, když nás ještě překvapí pozdní jarní mrazíky. Vhodná je především jihozápadní až západní strana v ideálním případě přirozený zimní stín sousedních stromů či staveb. Tím lze docílit mírného opoždění kvetení a výrazně tak omezíme riziko poškozením jarními mrazíky. Doporučujeme také zamulčování kořenů, aby se neztrácela vlhkost v žádném ročním období. Mrazuvzdornost do -27°C až -29°C.

Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostlině rychle napěstované do nevzhledného tvaru, učiňte tak co nejdříve po odkvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Myslete na to, že každá magnólie může na řez reagovat rozdílně.

Velikost 30-40 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 4 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: