Hydrangea paniculata 'Diamant Rouge'® (Hortenzie latnatá)

Kód: 36549
394 Kč 351,79 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

'Diamant Rouge' je latnatá hortenzie se středně velkými, spíše zaoblenými květenstvími, které jsou složené zejména ze sterilních květů. V polovině léta vykvétají bíle a brzy se mění na růžové, až koncem léta zčervenají do sytě purpurově červené barvy. Takové zůstanou do podzimu.
Opadavé listy jsou sytě zelené, oválně vejčité. Stonky jsou kombinací oranžové, hnědé a červené barvy. Keř roste vzpřímeně a větve jsou rovnoměrně nasměrované do všech stran, díky čemuž nepůsobí strnule.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Latnaté hortenzie se nejlépe pěstují na plném slunci, ale snáší i polostín a stín, kde vykvétají později. Nejsou příliš náročné na půdní typ, ale v živné, dobře propustné půdě budou nádherné. Jakmile zakoření, dobře zvládají i letní přísušek, ale v rovnoměrně vlhké zemi budou zdravější. Velmi dobře reaguje na hnojení, nabídne pak vetší květy a mohutnější trs. Snáší jakoukoli světovou stranu a pH půdy. Keř je dobré na jaře před rašením každoročně seříznout až o dvě třetiny na pevnou kostru a rostlina se odmění silnými stonky s velkými květy. Kvete na nových výhonech. Mrazuvzdorná do min. -34°C a vhodná do venkovních nádob.

Velikost 40-60 cm

Specifikace K3L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: