Hydrangea macrophylla 'Schloss Wackerbarth'® (Hortenzie velkolistá)

Kód: 37561
475 Kč 424,11 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Středně vzrůstný kultivar oblíbené hortenzie, vyznačující se velkým, originálně zbarveným květenstvím. Vytváří kompaktní, hustě a silně větvený keřík, dorůstající do výšky 100 - 120 cm. Květy shromážděné v kulovitých skupenstvích se objevují již od června a disponují širokou škálou barev od zelených poupat, po rozvinuté růžové květy, po vyzrání z fialovým nádechem. Zahradu vám v příznivých podmínkách ozdobí až do října. Barva květů se může lišit v závislosti na pH půdy, pH nižší než 5,5 je vhodné pro tvorbu modrých květů. Velké listy jsou vejčité, temně zelené, po okrajích mírně zoubkaté.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hortenzie velkolisté jsou listnaté, opadavé keře, pocházející z Japonska, dorůstající do výšky od cca 50 cm až do 3 m (záleží na jednotlivých kultivarech). Jsou atraktivní díky barevné škále květů, které tvoří plochý, půlkulovitý nebo kulovitý tvar. Co se týče barevnosti květů, je důležitá půdní reakce. V zásaditých půdách se zbarvují do růžova, v kyselých naopak do modra.

Vysazujeme ji nejlépe do směsi rašeliny, substrátu a kompostu. Ideální stanoviště je světlý polostín. Mladší rostliny je třeba chránit před zimními mrazíky, starší jsou mrazuvzdorné i do -34°C. Starší rostliny lze tvarovat řezem a udržovat je tak v menší výšce. Hnojíme hnojivy speciálně určené na hortenzie, rozlišené dle požadované barvy květu. 

Velikost BS

K4L 4barvy

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: