Hibiscus syriacus 'Ardens' (Ibišek syrský)

Kód: 26261
240 Kč 214,29 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Ibišek syský 'Ardens' je krásná plnokvětá odrůda okrasného keře patřícího do čeledi slézovité. Tato rostlina je původem z východní Asie, ale je oblíbenou zahradní rostlinou po celém světě pro své krásné květy a snadnou údržbu. Kvete bohatě a spolehlivě každý rok.

'Ardens' může dorůst výšky až 3 metry a vytváří široký, vzpřímený habitus. Květy jsou velké, až 10 cm v průměru, a mají nádherné růžovofialové barvy, které časem mohou světlat. Kvete od července do září a je velmi přitažlivý pro motýly a včely. Opadavé listy jsou 5-7 cm dlouhé, trojcípé, hluboce laločnaté, středně až tmavě zelené, na podzim se vybarvují do žlutých odstínů a svým výjimečným tvarem jsou velmi atraktivní. Jako u většiny v létě kvetoucích dřevin raší ibišek dost pozdě, tak nepanikařte, že třeba zmrznul, pokud ještě v dubnu na keři nic neuvidíte. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato odrůda vyžaduje plné slunce a mírně vlhkou, dobře propustnou neutrální až mírně kyselou půdu, ideálně závětrné místo. Keř je odolný vůči mrazu (do -23 °C) a může být pěstován v řadě klimatických podmínek. Mladší keříky jsou na mráz citlivější, proto je první roky po vysazení chraňte zimní přikrývkou. Na jaře se doporučuje použít hnojivo s postupným uvolňováním živin nebo potom v průběhu vegetace tekutá hnojiva. Pro lepší násadu květů i jejich velikost můžete použít selektivní hnojiva na bázi fosforu (na tvorbu květů).

Má dužnaté kořeny, které si dobře poradí s dočasným nedostatkem vody, ale přebytek vody jim může ublížit. Ibišek je typický příklad keře, kde je dobré naučit se rozpoznat správnou hranici mezi vlhkou zemí, kterou ibišky rozhodně potřebují, a mokrou zemí, která jim vůbec nesvědčí a dokáže je zahubit. Jestliže listy začnou během sezóny žloutnout a opadávat, je rostlina momentálně přelitá nebo je nevhodně zasazená v těžké, neodvodněné zemi. Nejpozději v tento moment zasáhněte a ibišek přesaďte na lepší místo nebo mu na stávajícím místě poskytněte drenáž ke kořenům a zasypte propustnější zeminou.

Pravidelné odstraňování poškozených a odumřelých větví po odkvětu pomáhá udržet keř zdravý a zlepšuje jeho kvetení v dalších sezónách. Výraznější zásah řezem není nutný, ibišky si přirozeně udržují celkem kompaktní tvar, pokud mu po výsadbě dopřejete tzv. výchovný řez. Jediný řez, který je doporučován, je zkrácení již velkého, dospělého keře. Takový řez je lepší provádět postupně.

Velikost 30-40 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: