Hedera helix 'Eva' (Břečťan popínavý)

Kód: 37795
199 Kč 177,68 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Břečťan popínavý je mimořádně oblíbená popínavá rostlina. 'Eva' je zajímavý stálezelený kultivar, který upoutá tmavě zelenými listy s krémově bílými okraji. V září se ze žluto-zelených květů vytváří černé bobule, které nejsou vhodné ke konzumaci. Kultivar poměrně snadno roste, v dospělosti dosahuje výšky až 3 m.

Díky svému zabarvení vytváří nádhernou souvislou dvoubarevnou plochu, která zakryje nevzhledné zdi nebo naopak zvýrazní vzhled kamenných stěn. Pokud obrůstá dům, dokáže odčerpat svými kořeny vlhkost ze základů zdiva. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Břečťan popínavý patří mezi výjimečné rostliny, které nejsou náročné a dokonce zvládají i extrémní podmínky. Kultivaru 'Eva' nejvíce vyhovuje růst na stinných stanovištích, ale snese i slunné stanoviště. Ideální je vlhká půda bohatá na humus. Ačkoliv starší rostliny po vysazení nepotřebují často zalévat, během horkých dní častější zálivku doporučujeme. Hnojte jednou za 2-3 týdny hnojivem určeným pro zelené rostliny. Moc dobře snáší řez a tvarování, které je velmi důležité. Díky jeho schopnosti regenerace se nemusíte obávat provést i větší zásahy. Je mrazuvzdorný do teplot až -29 °C.

Velikost 40+ cm

RK2

Doplňkové parametry

Kategorie: Popínavé dřeviny
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: