Forsythia intermedia 'Minigold' (Zlatice prostřední)

Kód: 33395
122 Kč 106,09 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Forsythia intermedia 'Minigold' je opadavý keř původem z Asie z čeledi olivovníkovitých, který je oblíbený pro své jarní květy. Dorůstá do výšky 0,5-1 m a vytváří vzpřímeně rostoucí, kompaktní keř. Má hustý, kulovitý habitus s rovnými větvemi. Kopinaté, světle zelené listy s výrazným žilkováním v průběhu roku o pár odstínů ztmavnou a na podzim se vybarvují do žluta. Nejkrásnější je tento keř ale v období kvetení. Od začátku dubna, ještě před vyrašením listů, se celý obalí jasně žlutými, čtyřčetnými květy, které jsou prvními posly jara a jsou velmi atraktivní pro včely a další opylovače. Květy vydrží na rostlině asi 2 až 3 týdny a dodávají tak okolní krajině zářivou barvu a pozitivní atmosféru po šedivé zimě. Po odkvětu květy opadávají a keř získává hustý zelený listový porost.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatice prostřední je velice nenáročný keř. Snáší sucho (nicméně zálivku v tomto období ocení) i znečištěné ovzduší. Nejlépe roste na slunném nebo mírně přistíněném stanovišti, v lehčí živné půdě. Pokud nebude mít dostatek světla, méně pokvete. V našich podmínkách je zlatice plně mrazuvzdorná (-26°C až -29°C).

Keř nepotřebuje pravidelný řez, ale může být zredukovaný po odkvětu, aby se udržel tvar keře a kdy je jasně vidět, které větve jsou poškozené nebo neproduktivní.

Velikost sazenice: 40-60 cm

K 2 L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: