Exochorda x macrantha 'The Bride' (Hroznovec velkokvětý)

Kód: 26246
241 Kč 209,57 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Exochorda x macrantha ´The Bride´ je opadavý keř, který pochází z čeledi růžovitých (Rosaceae). Je to hybridní rostlina, která vznikla zkřížením druhů Exochorda racemosa a Exochorda korolkowii. Roste pomalu a hustě. Habitus je vzpřímený až mírně přepadavý, dorůstá výšky až 2,5 metru a šířky až 1,5 metru. Listy jsou střídavé, tmavě zelené, oválné až eliptické, s výraznými žilkami, až 7 cm dlouhé a raší poměrně brzy zjara. Na podzim se listy mohou zbarvit do žlutých až červených odstínů, což přidává keři na dekorativnosti.

Tento keř je oblíbený hlavně pro své nádherné květy, které se objevují na jaře a jsou nejvýraznější součástí rostliny. Květy jsou velké 2-3 cm v průměru, čisté bílé barvy s pěti okvětními plátky, uspořádanými v krátkých, ale bohatých hroznech a vytvářejí bohaté závěsy květenství. Vykvétají obvykle v květnu až červnu a kvetou po dobu 2-3 týdnů. Květy jsou vonné, atraktivní pro včely a další opylovače a vytvářejí efektní kontrast s tmavě zelenými listy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Exochorda x macrantha ´The Bride´ je snadno pěstovatelná rostlina, která preferuje slunné až polostinné stanoviště a dobře propustnou půdu. Snese mírně kyselou až alkalickou půdu a není náročná na průměrnou vlhkost, ale máte-li možnost, upřednostňuje vlhčí půdy. Stříhání není nutné, ale rostlina se může pravidelně lehce zastřihovat, aby se udržela v požadovaném tvaru a velikosti. Je vhodná pro pěstování jako solitéra nebo jako součást krajinného uspořádání. Je plně mrazuvzdorná do -34°C.

Velikost 30-40 cm

K2,5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: