Cryptomeria japonica 'Yokohama' (Kryptomerie japonská)

Kód: 35210
280 Kč 250 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Kryptomerie japonská (Cryptomeria japonica) je stálezelený jehličnan původem z Japonska, odrůda je pojmenována po městě Yokohama a je často pěstována jako okrasná dřevina.

'Yokohama' je zakrslá odrůda kryptomerie japonské, která se vyznačuje krásnými modrošedými jehlicemi. Růst je pomalý, ploše kulovitý až široce kuželovitý, bez nutnosti řezu. Větve husté, kompaktní a nepravidelné, spíše vystoupavé. Jehlice jsou drobné, krátké, sytě až tmavě zelené, na zimu vybarvují mírně do vínově-bronzové barvy. Výška ve 10-ti letech je okolo 50 - 60 cm, šířka 60-80 cm.

Odrůda 'Yokohama' je obecně odolnější než jiné odrůdy kryptomerie japonské, a proto je vhodná pro pěstování i v méně ideálních podmínkách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování kryptomerie japonské 'Yokohama' je poměrně snadné, pokud máte k dispozici správné podmínky. Rostlina preferuje slunečné a mírně vlhké stanoviště s dobrým odvodněním. Půda by měla být dobře propustná, spíše lehčí, výživná a mírně kyselá. Kryptomerie japonská je tolerantní vůči znečištění a větru, ale citlivá na suchý vzduch, proto ji můžete vysadit třeba v blízkosti vodních ploch. Může být také citlivá na mrazy, takže je vhodné ji chránit v zimě, i když jsou poměrně odolné a k namrzání dochází při poklesu teplot pod -24°C. Rostlinu je vhodné pravidelně zavlažovat a hnojit. Kryptomerie japonská 'Yokohama' může být pěstována jako solitéra, ale také se hodí do živých plotů nebo keřových skupin. Tento kultivar stříhejte jen v nutnosti, mohlo by dojít k narušení habitu. Rostliny výborně regenerují, jsou schopné zmlazení i z pařezů, pokud nejsou poškozeny kořeny.

Velikost 10-20 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Konifery
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: