Cotoneaster dammeri (Skalník Dammerův)

Kód: 37789
199 Kč 177,68 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Stálezelený, klasicky polštářovitě rostoucí skalník nesmí chybět snad v žádné zahradě. Na dlouhých větévkách vyrůstají drobné celokrajné lístky lžičkovitého tvaru, které jsou tuhé a temně zelené. Květy se v hojném počtu objevují již počátkem května, v průběhu září a října dozrávají v drobné zářivě červené malvičky, které jsou lahůdkou pro drobné ptactvo.

Je ideální variantou pro osázení strmých svahů, skalek a velmi dobře se uplatní i ve smíšených výsadbách suchomilného charakteru. Velmi dobře působí v kompozici s růžemi, koniferami, ale i s rozchodníky a jinými skalničkami. Vysadit ho můžete také do nádob, ve kterých ozdobí terasy nebo balkony.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skalníky obecně nejsou náročné na stanoviště, snáší plné slunce i polostín, chudé písčité půdy i ty humoznější. Důležité je, aby byla půda dostatečně propustná. Při výsadbě se vyplatí těžší půdy oddrenážovat - například štěrkem. Skalník se odmění bujným růstem, celoročním zeleným olistěním, na jaře bohatým kvetením a záplavou červených korálků na podzim. Mrazuvzdornost -26°C až -29°C.

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: