Cotoneaster dammeri 'Coral Beauty' (Skalník Dammerův)

Kód: 37753
63 Kč 54,78 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Skalník je stálezelený keř z čeledi Rosaceae – růžovité. Rostlina pochází z Asie, ale zdomácněla i v Evropě, kde se jí daří v sušších půdách vyšších horských oblastí a vyskytuje se také ve smíšených lesích.

Kultivar 'Coral Beauty' je jeden z nejoblíbenějších skalníků vůbec. Vyniká totiž svěžími zelenými drobnými a kulatými lístky, množstvím bílých květů a na podzim extrémně bohatou násadou korálově červených plodů. Rostlina kvete v květnu až červnu a dekorativní bobule se pak začnou objevovat v průběhu září až října. Kultivar dorůstá do výšky 30 až 50 cm.

Zazáří na okraji záhonů, pokryje nevzhledné svahy v zahradě, dokáže nahradit trávník. Atraktivní je ve skalkách i v podrostu vyšších okrasných dřevin. V nádobách oživí terasy, balkóny i střešní zahrady. Vhodný pro zahrady ve venkovském a přírodním stylu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kultivar není náročný na pěstování a stačí mu základní péče. Roste dobře v polostínu i na plném slunci a daří se mu téměř ve všech zahradních půdách. Stačí mu na živiny chudší, písčité půdy a samozřejmě mu nevadí ani humóznější zeminy. Důležité je zejména to, aby byly půdy dobře odvodněné a propustné. U těžších zemin je třeba jej opatřit drenážní vrstvou u kořenů. Totéž udělejte i u rostlin, které mají být vysazeny do nádob. Po vysazení jim dopřejte pravidelné zavlažování. Později po zakořenění jsou nároky na vláhu nízké a rostlina poměrně dobře toleruje i sušší podmínky. Kultivar dobře snáší zpětný řez, ale při radikálním zmlazovacím řezu je třeba počítat s tím, že rostlina může zpočátku kvést méně intenzivněji. Kultivar je zcela mrazuvzdorný (-26°C až -29°C) a nevyžaduje zimní ochranu.

Velikost 20-30 cm

K1L

Doplňkové parametry

Kategorie: Půdopokryvné rostliny
Hmotnost: 1 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: