Cotinus coggygria 'Royal Purple' (Růj vlasatá)

Kód: 24917
390 Kč 348,21 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Nepravidelně a široce větvený keř, vyšší než původní zelený druh. Listy okrouhlé, až vejčité, střídavé, opadavé. Při rašení jsou výrazně fialově-červené, později sytě fialové, mají na okraji uzounký tmavě růžový lem. Květenství drobných kvítků tvoří bohaté vlasaté laty, které keř zcela zahalí do jemného, nadýchaného závoje. Laty po nasazení drobných plodů vydrží na keři až do podzimu. Roční přírůstek je 20 až 30 cm. U nás dorůstá keř do výšky okolo 4 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysazujte na slunné nebo polostinné stanoviště. Snáší jakoukoli půdu, vlhko i sucho, ale nikdy dlouhodobé mokro. Tudíž nevysazujte ji na místo, kde bývá půda stále podmáčená. Vyžaduje vápník. Raději závětří a plné slunce, při nedostatku slunečního svitu nemusí být zabarvení tak výrazné.

Někdy se stane, že loňské výhony po zimě vyschnou nebo omrznou, což nevadí, je totiž lepší, pokud si ruj každé jaro zastříhnete tak, aby dlouhé letorosty z minulého roku byly zakráceny na asi polovinu. To vám zajistí olistění po celé délce větví, což starší větve, pokud jsou příliš dlouhé, nedovedou.

Velikost 40-60 cm

K2,5L

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: