Clematis tangutica (Plamének tangutský)

Kód: 36501
309 Kč 275,89 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Clematis tangutica, také známý jako žlutý clematis, je druh popínavé rostliny pocházející z Asie. Dorůstá do výšky až 3-4 metry a je charakteristický svými žlutými květy a dekorativními semenáči.

Květy clematisu tangutica jsou drobné, zvonkovité a mají průměr asi 3-4 cm. Květy se objevují v červenci a srpnu a vytvářejí atraktivní, pohledný efekt na popínavých větvích. Po odkvětu se z květních stop vytvářejí dlouhé, světle hnědé semenáče, které jsou velmi dekorativní.

Listy clematisu tangutica jsou stálezelené, členité a mají tvar podobný dlaním. Listy jsou tmavě zelené barvy a na podzim mohou mít nádhernou zlatou až bronzovou barvu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Clematis tangutica je rostlina, která preferuje slunečné až polostinné stanoviště s dobře propustnou, vlhkou a živinami bohatou půdu. Rostlina je odolná vůči většině chorob a škůdců.

Při výsadbě clematisu tangutica je důležité zajistit dostatečnou oporu (treláž, mříž, oblouk a pod.), na které se rostlina může opírat. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku v prvních letech po výsadbě, aby se dobře uchytila a rostla. Rostlinu je vhodné pravidelně prořezávat, aby se udržela kompaktní forma a podpořil se růst nových výhonů.

Pochází ze severovýchodních oblastí Asie, kde jsou zimy studené a mrazivé, takže má přirozenou schopnost odolávat chladu. Přestože je clematis tangutica mrazuvzdorná rostlina, může být citlivá na extrémní mrazy a většinou preferuje mírnější podnebí. Pokud žijete v oblasti s velmi chladnými zimami, je vhodné poskytnout rostlině ochranu proti mrazu, jako je například zamulčování kořenů třeba spadaným listím nebo chvojím.

Celkově je clematis tangutica krásná a snadno pěstovatelná rostlina, která je ideální pro výsadbu na oporu, jako jsou pergoly, zdi nebo mříže. Jeho neobvyklé žluté květy a dekorativní semenáče poskytují zajímavou podívanou po celou sezónu.

 
 
 

Velikost 40 cm

Specifikace RK2

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: