Clematis 'Sweet Summer Love' (Plamének)

Kód: 34187
225 Kč 195,65 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Plamének 'Sweet Summer Love' je opadavý pnoucí kultivar dorůstající do výšky až 2,5-3 m. Jeho květy jsou tvořeny čtyřmi sametovými sytě fialovými okvětními plátky s výrazným krémovým středem. Kvete velmi bohatě od června až do poloviny září s velikostí květu od 8-10 cm. Po odkvětu se vytvoří ochmýření, které rostlinu také zdobí. Listy má sytě zelené, trojdílně členěné a na zimu opadávají.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plamének 'Sweet Summer Love' má rád stanoviště, kde je plné slunce, ale nepřekáží mu ani polostín. Je vhodné udržovat spodní část rostliny ve stínu, zejména kořeny, proto vysaďte plamének za nižší keře nebo trvalky. Plaménky nevysazujte na severní stranu kvůli nedostatku slunečního světla. Rostlina vyžaduje na jaře hlubší řez.

Vyberte pro ně kvalitní, výživnou hlinitopísčitou půdu bohatou na humus. Vyhněte se místům, kde by byly v těžké půdě, jílovité, studené a přemokřené nebo naopak suché. Před zimou doporučujeme navrstvit kolem rostliny posekanou trávu nebo chvojí, takto ochráníte rostlinu před silnými mrazy.

Stříhání závisí na druhu clematisu a způsobu jeho růstu. Některé druhy clematisů kvetou na starých výhonech, zatímco jiné kvetou na nových výhonech. Některé druhy mají pomalu rostoucí, plazivé výhony, zatímco jiné mají rychle rostoucí, popínavé výhony.

Pokud máte clematis kvetoucí na starých výhonech, měli byste jej zastřihnout až po odkvětu, tedy na konci léta nebo na podzim. Pokud máte clematis kvetoucí na nových výhonech, můžete jej zastřihnout v únoru nebo březnu, nebo alespoň před tím, než začne růst na jaře.

U plazivých druhů clematisů se doporučuje pravidelné prořezávání starých výhonů, aby se podpořil růst nových a udržela se kompaktní forma rostliny. U popínavých druhů clematisů se doporučuje prořezávání, aby se udržela čistota rostliny, odstranily se suché nebo nemocné větve a podpořil se růst nových výhonů.

Velikost: 40-60 cm, RP 1,6 L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: