Clematis 'Innocent Glance' (Plamének)

Kód: 33908
257 Kč 223,48 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Velké a široké květy tohoto kultivaru (14-15 cm) jsou něžné a přitom nápadné. Jsou poloplné až plné, bílo růžové s bohatým krémovým středem tyčinek. Nejlépe se mu daří na plném slunci, ale nemá rád přehřátá stanoviště - udržujte zem vlhkou a chladnou. Kvete dvakrát - koncem jara tvoří plné květy a v druhé půlce léta jednoduché, barevně výraznější květy. Roste poměrně kompaktně a hustě. Odrůdu vyšlechtil a v roce 2014 představil Szczepan Marczyński.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Patří do skupiny 2, takže řežete zjara spíše lehce - boční výhony seřízněte až k páru viditelných, silných pupenů. Poslouží jako konstrukce pro tvorbu časně letních květů v další sezóně. Zároveň doporučujeme letní řez po prvním kvetení a to asi o třetinu až polovinu délky. Opětovně a bohatě naraší novými, zdravými výhony s množstvím květů až do podzimu.

Plaménky mají rádi hlubokou, živnou půdu, mírné vlhko a stín na kořeny. Sázejte je tak, že k jejich kořenům vysadíte jiné rostliny, které budou stínit jeho kořeny a tím udržovat zem chladnou. Nové rostliny vysazujte tak, aby vrchní část kořenového balu byla ještě asi 8 cm pod zemí, čímž zajistí tvorbu nových silných kořenů a nebudou vadnout. Pěstujte zamulčované a každoročně na konci zimy přidejte trochu kompostu nebo jiného hnojiva. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C.

Velikost: 40-60 cm, RP 1,6 L

Doplňkové parametry

Kategorie: Popínavé dřeviny
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: