Chamaecyparis lawsoniana 'Alumigold' (Cypřišek Lawsonův)

Kód: 35225
215 Kč 191,96 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Cypřišek Lawsonův 'Alumigold' je nádherný zlatavý stálezelený jehličnan. Jehlice jsou sytě zelené, mladé výhony jasně zlatavé. Šišky dozrávají v srpnu a jsou přibližně 1 cm velké. Koruna je úzce kuželovitá, hustě větvená, s plochými větvemi. Růst je středně bujný a výška dosahuje 4-5 m kolem 20. roku stáří rostliny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stanoviště by mělo být slunné či polostinné. Půda lehčí, mírně vlhká a mírně kyselá. U jílovitých půd je vhodné udělat drenáž. Cypřiše nesnáší přemokření. Zálivka je vhodná střední. Cypřiš nesmí přeschnout, ale nesmíte jej ani přelít. 'Alumigold' je kultivar používaný do živých plotů, jako solitéra i do skupinových výsadeb.

Řez pro živý plot se provádí na jaře a v pozdnějším létě. Je vhodné rostlinu po řezu přihnojit. U rostlin zastřihujeme nejen vršek rostliny, ale i boky (šířku). A to z toho důvodu, aby rostliny obrůstaly rovnoměrně. Pro tvarovaný živý plot je vhodné rostliny stříhat od mládí. Pro solitérně pěstované rostliny by se měl ideálně udržovat kónický tvar. To znamená, že dolní partie by měla být alespoň o 10 - 20% širší než partie vrchní.

Velikost 30-40 cm 

K2,5L

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Konifery
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: