Chaenomeles x superba 'Pink Trail' (Kdoulovec nádherný)

Kód: 34730
213 Kč 190,18 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Růžově kvetoucí kultivar z rodiny kdoulovců superba. Opadavý, mohutný, hustě větvený a trnitý keř brzy z jara ještě před olistěním bohatě nakvétá miskovitými, stříbřitě růžovými květy. S široce rozkladitým habitem dorůstá cca 1,5m výšky a přibližně stejné šířky. Plodem jsou příjemně aromatické zelenožluté malvice, které následují po květech. Jsou jedlé, ale jako čerstvé nepoživatelné. Pro konzumaci je vhodné je tepelně zpracovat (viz podrobný popis). Kdoulovce jsou efektní časně kvetoucí keře, které vyniknou v živých plotech i jako solitéry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdoulovce porostou v téměř jakékoli půdě, ale nesnáší silně vápenitou (zásaditou) zem, stanoviště slunná až polostinná. Dopřejte jim rovnoměrné vlhko, a jakmile zakoření, zalévat nemusíte. Mrazuvzdorný do min. -29°C. Lze pěstovat ve venkovních nádobách.

Kdoulovec nádherný (Chaenomeles x superba) je třeba řezat brzy na jaře, ovšem jen v podobě odstranění suchých, poškozených a slabých výhonků nebo těch, nasměrovaných dovnitř keře a vykazující známky nemocí nebo škůdců. Zmlazující řez pak lze provádět jen jednou za několik let. Spočívá v odstranění některých nejstarších výhonků.

Plody se používají k dochucení různých pokrmů z jablek a hrušek, kde zvýrazní jejich chuť a vůni. Samostatně se z nich vyrábějí džemy, kompoty a tepelně zpracovávané dezerty, protože v našich středoevropských podmínkách nejsou vhodné pro přímou konzumaci. Jsou tuhé a je nutné je tepelně zpracovat, aby změkly a naplno se rozvinulo jejich aroma. Mají vysoký obsah draslíku, množství cukrů je rovnocenné s jablky a nezanedbatelný je i jejich vysoký obsah vitamínu C.

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: