Cedrus deodara (Cedr himalájský)

Kód: 38059
669 Kč 597,32 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Cedry jsou majestátní stromy, které zaujmou především nepravidelnou stavbou svých širokých korun. Cedr himalájský je zřejmě nejpůvabnějším druhem cedru. Jeho stavba je v mládí přísně pyramidální, široce větvená s převislými konci. Jehlice jsou středně zelené až zelenomodré, mírně zahnuté, neopadavé a vyrůstají ve svazcích po 20 až 30. Vejčité, vzpřímené šišky rostou jednotlivě nebo ve dvojicích a mají kulatý vrchol. Starší stromy nabývají charakter unikátních solitér, protože každý je trochu jinak tvarovaný. Je to celkem vysoký a rozložitý jehličnan, v našich končinách dosahuje v dospělosti výšky 10-20 m se šířkou okolo 5-6 m. V Himálaji, ve svém přirozeném prostředí, může strom dorůstat do výšky 60-70 m.

Jedná se pravděpodobně o nejatraktivnější cedr, který potkáte od severní Itálie až do Toskánska téměř na každém kroku. Jeho mrazuvzdornost není taková jako například u libanonského, ale je vyzkoušeno, že lze pěstovat po celé naší republice vyjma okrajových, horských oblastí s dlouho trvajícími zimami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cedry pěstujte na přímém slunci, v jakékoli propustné, dobře odvodněné půdě, tolerují i vápenité podloží. Cedru deodara se nedaří v půdách s příliš vysokým pH. Himálajský cedr potřebuje pozici chráněnou před ostrými zimními větry, obzvlášť mladé sazenice mohou být silně citlivé na mráz. To lze vyřešit zimní ochranou, například bílou textilií, pytlovinou a podobně. Mrazuvzdorný do min. -25°C.

Velikost 40-60 cm

K4L

Doplňkové parametry

Kategorie: Konifery
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: