Buddleja davidii 'White Ball' (Komule Davidova)

Kód: 33884
322 Kč 280 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

'White Ball' nese středně dlouhá, protáhlá květenství plná bílých, jemně voňavých, trubkovitých květů se zlatožlutým středem. Vykvétají od poloviny července až do podzimu, pokud je slunečno a teplo. Opadavé listy jsou drobné, sivě zelené až stříbřité, vstřícné, úzce kopinaté a jemně pilovité při okrajích. Keř roste do zakulaceného habitu, do mírně poléhavého nevysokého keře o výšce a šířce mezi 1 a 1,5 m. Nestříhané rostliny mohou vyrůst i více než na svou běžnou výšku, což ale u této odrůdy většinou není žádoucí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce do velmi živné, propustné, ideálně hlinitopísčité a dobře odvodněné země, protože v přemokřené půdě by mohla v zimě uhnít. Je vhodné rostlině při sázení zajistit drenážní vrstvu kvůli odvodu přebytečné vody od kořenového systému.

Doporučujeme jej každý rok zjara zastříhnout na pevnou kostru nebo provést zpětný řez, kterým odstraníme až 2/3 délky loňských větví, a to v době, kdy se začnou nalévat pupeny. Obráží spolehlivě, rychle a takto zmlazený bude pěkně olistěný a bohatě kvetoucí po dlouhé období. Dobu kvetení a množství květů podpoříte pravidelným odstříháváním odkvetlých lat, které začínají tvořit semena.

Mrazuvzdorná je do cca -29 °C, ale v teplejších oblastech prospívá lépe. Do chladnějších regionů vysazujte již starší vyzrálejší rostliny a při silných nebo déle trvajících mrazech je vhodné rostlinu opatřit nastýlkou ze spadaného listí nebo smrkového chvojí.

Velikost 30-50 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: