Berberis thunbergii 'Golden Rocket'® (Dřišťál Thunbergův)

Kód: 37507
299 Kč 266,96 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Dřišťály patří mezi nejoblíbenější rostliny v našich zahradách pro svoji nenáročnost, krásu rozličně zbarvených odrůd a v neposlední řadě také pro svoji univerzálnost. Můžete je sázet jako solitéry, skvěle se hodí do skupinových výsadeb, můžete je vysadit jako živé ploty a také je pěstovat v nádobách na balkonech a terasách.

'Golden Rocket'® je vzpřímeně rostoucí odrůda dřišťálu, která má jasně zlatožluté až žlutozelené, oválné až kulaté, opadavé listy. Mezi její hlavní přednosti patří kompaktní růst a fakt, že zlaté listy se na slunci nespálí, pokud je rostlina dobře zakořeněná a má dostatečně vlhkou zem. Na podzim se listy zbarvují na ohnivě červenou, oranžovou a lososovou směrem odspoda nahoru. Větvičky jsou jako u většiny ostatních dřišťálů posety krátkými pichlavými trny. Roste pomalu a hustě do výšky kolem 1 metru a třetinové až poloviční šířky ve věku 6-8 let.

Golden Rocket® byl patentován v USA v roce 2008, přišel na svět v letech 1994 a 1995 v Litomyšli a to z rukou českého pěstitele Michala Andrusiva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Můžete jej pěstovat na slunném stanovišti a v téměř jakékoli půdě, pokud není silně podmáčená. Zamulčování pomůže zachovat vlhkost i v suchých měsících a zajistí bohatěji olistěnou a zdravější rostlinu. Stříhání není potřeba, ale případný řez snáší velmi dobře. Ideální do neformálních živých plotů nebo jako součást kompozice jiných nižších a středních keřů s tmavě zbarvenými listy, které svým odstínem vhodně doplní a zahradu viditelně rozzáří. Plně mrazuvzdorný do min. -29°C. 

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: