Aronia prunifolia 'Nero' (Arónie/Temnoplodec černoplodý)

Kód: 38077
266 Kč 237,50 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Čím dál populárnější arónie jsou ovocné keře s výškou vzrůstu 1,5-2 m, vyhledávané zejména díky rozmanitosti chutí, které nabízejí a pro jejich pozitivní vliv na naše zdraví. Jsou z čeledi růžovitých stejně jako jeřáb, kterému se jeho plody podobají. Proto se jim v češtině přezdívá černý jeřáb. Plody jsou o něco větší než černý rybíz, měkké, příjemně pikantní. Obsahují vitamín C, železo a další mikroprvky, za zmínku stojí vysoký obsah jódu. Dají se zpracovávat stejně jako jedlé jeřabiny nebo rybíz. Buď čerstvé do ovocných salátů či pohárů, nebo zpracovávané na chutné kompoty, marmelády, šťávy a vína, dají se i dobře sušit, aniž by podléhaly plísním. Plody lze sklízet postupně od září do konce října, neboť na rostlině, kde se nekazí, vydrží dlouho zralé.

'Nero' je slovenská odrůda černého jeřábu s velkými plody i listy. Jsou asi dvakrát tak velké jako kuličky černého rybízu, pevné, měknou až po prvních mrazech a množství vitamínu C jim dodává pikantní chuť. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Arónie není náročná na půdu, dobře snáší znečištěný vzduch a dobře snáší sucho. Vyhovuje jí plné slunce nebo polostín. Ideální je polostín a vlhká půda. Je samosprašná a nepotřebuje stříhat, není-li pěstována v živém plotu. Je zcela mrazuvzdorná (do -40°C).

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: