Acer palm. 'Little Princess' (Javor dlanitolistý)

Kód: 36441
529 Kč 460 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Javor dlanitolistý 'Little Princess' je menší, pomalu rostoucí, hustě větvený kultivar, v průběhu deseti let dorůstající do výšky 1-1,5m. 5 laločnaté listy jsou při rašení jasně zelené, v průběhu jara jsou pak nažloutlé, s červeným lemováním. V létě jsou opět svěže zelené. Na podzim se zbarvují do žluté a oranžové. Kůra mladých výhonů je načervenalá.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování:

  • Stanoviště: Javor 'Little Princess' preferuje světlý polostín a chráněné stanoviště před větrem. Nesnáší přímé slunce a suchý vzduch.
  • Půda: Vyžaduje vlhkou a propustnou půdu, s dobrou drenáží. Nejlépe roste v mírně kyselé až neutrální půdě.
  • Zálivka: Javor 'Little Princess' potřebuje pravidelnou zálivku, zejména během suchých období.
  • Hnojení: Hnojte javor 'Little Princess' pravidelně během vegetačního období organickým hnojivem pro okrasné dřeviny nebo speciálním hnojivem pro javory.
  • Řez: Prořezávání se provádí v zimě nebo brzy na jaře, kdy jsou viditelné ty větve, které brání v růstu ostatních větví. Nesnažte se však o nadměrný řez, protože to může javoru způsobit problémy. Odstraňte pouze poškozené nebo staré větve, nebo pouze nepatrně upravte tvar koruny. Obecně je nejlepší nechat japonské javory růst do jejich přirozeného tvaru a moc do nich nezasahovat, pouze tak nejlépe vynikne jejich krásný divoký habitus a každý bude originál.

 Mrazuvzdornost -20°C až -24°C.

 

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: