Jabloň 'Spartan' - zimní, částečně samosprašná

Kód: 3792
289 Kč 258,04 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Prostokořenný stromek

Jabloň 'Spartan' je stará, zimní odrůda jabloně, nenáročná na pěstování. Řadí se mezi velmi vyhledávané druhy. Je dobře mrazuvzdorná, vhodná do nižších a středních poloh. Odrůda je středně odolná proti strupovitosti a padlí. Plody má středně velké, kulatého tvaru. Slupka je lehce mastná, základní zelenavá barva je zcela překrytá karmínovou červení. Dužnina je bílá, sladce navinulá, šťavnatá, křupavá, aromatická a jemná. Sklízí se začátkem října, do konzumní zralosti se dostává v listopadu, skladovatelná do února. Odrůda je částečně samosprašná. Vhodnými opylovači jsou například odrůdy 'Golden Delicious', 'James Grieve', 'Zvonkové' a další.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou až polopropustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Nejvhodnější termín výsadby prostokořených jabloní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů.

Proti škůdcům u jádrovin používáme postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Velikost 150+ cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy
Hmotnost: 2 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: