Jabloň 'Red Bohemia' - raně zimní

Kód: 3807
289 Kč 258,04 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Prostokořenný stromek

Raně zimní odrůda s mimořádnou kvalitou plodů, které dosahují nejvyššího hodnocení jak z hlediska chuti, tak i vzhledu.  Jabloň má charakteristické růžovo-bílé, pětičetné květy kvetoucí na jaře, od dubna do května, a zelené, celistvé listy se široce eliptickou až okrouhlou čepelí, na okrajích jemně pilovité. Plody jsou kulovité, velké až velmi velké. Slupka je tenká, hladká, lesklá, jasně červené barvy. Dužnina je sladká, jemná, aromatická, šťavnatá. Sběr plodů je možný od konce září do konce října, kdy plně dozrávají. Při vhodném uskladnění je lze konzumovat až do března. Odrůda je cizosprašná, jako opylovače se doporučují odrůdy jako je 'Gala', 'Golden Delicious' či 'Opal' a další.

Odrůda 'Red Bohemia' je velmi populární zejména u dětí, pro sladkou chuť a poměrně křehkou, měkkou dužinu. Sušené plátky jablek jsou mimořádně zdravá a chutná náhrada chipsů.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jabloň 'Red Bohemia' vyžaduje výživné a provzdušněné půdy. Nejlépe poroste na hlinitých až hlinito-písčitých půdách s neutrálním až mírně kyselým pH 5,0 - 7,5. Nesnese promočené substráty. Jabloně obecně jsou světlomilné druhy stromů, proto vyžadují slunné stanoviště. Řezem zajistíme plodnost i kvalitu úrody. V rámci běžné péče je vhodné provádět letní řez. Jeho výhodou je, že nestimuluje strom k opětovnému růstu. Při samotném řezu se odstraňují všechny výhony směřující kolmo nebo šikmo vzhůru, poškozené, nalomené nebo výhony stínící plodonosným obrostům. Při teplotě pod 6 °C nastává vegetační klid. K pěstování je proto optimální průměrná roční teplota nad 6,5 °C. Pro květ jabloně je kritická teplota při hodnotě -2 °C. U mladých stromků je vhodné nakrýt půdu v okolí stromu mulčem.

Velikost 150+ cm

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy
Hmotnost: 11 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: