Cupressocyparis leylandii 'Blue Jeans' (Cypřišovec Leylandův)

Kód: 36507
356 Kč 317,86 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Cupressocyparis leylandii 'Blue Jeans' je stálezelený jehličnan pocházející z hybridizace druhů Cupressus macrocarpa a Chamaecyparis nootkatensis. V našich končinách se strom obvykle nazývá "modrý cypřiš" nebo "leylandův cypřiš modrý". Je odolný vůči většině chorob a škůdců.

Rychle rostoucí kultivar s úzkými, jemnými jehlicemi v modrošedých odstínech, které se na koncích větví zužují do ostrých bodců. Doroste až 80 cm za rok. Strom má sloupcovitý tvar a dorůstá výšky až 10 metrů a šířky až 4 metrů, ale lze ho pravidelným stříháním udržet i v menší výšce a tvaru. Má široké využití jako solitérní dřevina, nebo v živých plotech, kde vytváří hustý a neprostupný plot.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejlépe se cypřišovci daří na slunném stanovišti nebo v polostínu, v živných a kyprých, kyselých až mírně alkalických půdách, vůči půdním podmínkám je ale celkem tolerantní, snáší dobře i letní přísušky, poměrně dobře roste i ve znečištěném ovzduší. Nesnáší přemokření. Nejlepší doba k výsadbě je na jaře nebo během roku z kontejnerů. Uplatní se hlavně ve větších zahradách jako solitéra, v rozvolněných skupinách, pro volné i tvarované vyšší živé ploty a větrolamy. Při výsadbě do živých plotů se doporučuje rozestup minimálně 1 metr.

Kultivar je obecně považován za poměrně mrazuvzdornou rostlinu. Je schopen přežít mírné mrazy až do -10°C, nicméně pokud jsou extrémní mrazy dlouhodobější, může dojít k poškození listů a větví.

Pro zajištění optimální mrazuvzdornosti je důležité zajistit pro rostlinu vhodné stanoviště a péči. Měla by být umístěna na chráněném a slunném místě, kde je přístupný dostatek slunečního světla a rostlina je chráněna před větrem. Je také důležité ji pravidelně zalévat a hnojit, aby byla zdravá a silná, což jí umožní lépe odolávat mrazům.

Při výsadbě je vhodné zvolit dobře propustnou půdu, která nedovolí, aby se voda hromadila v kořenové zóně, což by mohlo vést k zamrznutí kořenů. Pokud jsou v oblasti výskytu této rostliny očekávány extrémní mrazy, je možné ji také chránit například zakrytím nadzemní části vláknitým materiálem (bílá textilie, pytlovina a pod.) a ke kořenům přihrnout slámu, posekanou trávu či spadané listí.

Velikost 40-60 cm

Specifikace K4L

Doplňkové parametry

Kategorie: Konifery
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: