Rosa (F) 'Nina Weibull' (Růže keřová polyantka)

Kód: 22076
360 Kč 321,43 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Od dánských šlechtitelů z Poulsen Roser, kteří se šlechtěním růží zabývají již od roku 1923, vzešla v roce 1961 velmi silná a zdravá růže pojmenovaná 'Nina Weibull'®, která se od roku 1962, kdy byla uvedena na trh, stala jednou z nejdůležitějších a nejprodávanějších mnohokvětých růží severní polokoule. Jedná se o keřovou růži floribundu/polyantku se sametovými, zářivě červenými květy, jež tu a tam zdobí bílé znaménko nebo odlesk. Roste vzpřímeně, kompaktně a bohatě kvete od června až do prvních mrazů. Je téměř dokonale odolná chorobám i silným mrazům. Listy jsou středně zelené a lesklé. Dorůstá do výšky i šířky kolem 50 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Připravte si výsadbovou jámu cca 30x30 cm o hloubce cca 50 cm. Růži zasaďte tak, aby štěp byl po výsadbě cca 3 cm hluboko v zemi. Dobře zalijte a výhony na zimu přihrňte do výšky cca 15 cm (kůrou, zeminou nebo pilinami). Růže tolerují většinu typů půd, ale nejraději mají hlubokou, mírně kyselou a živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Na zimu zamulčujte.

Tento typ růží není potřeba stříhat, ale pro pravidelné zmlazení lze keříček zjara zakrátit o polovinu. Během sezóny můžete odstříhávat stonky s odkvetlými květy v místě, kde vyráží list s pěti lístky.

Velikost 30-50 cm

Obal C3L

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: