Pennisetum alopecuroides 'Foxtrot' (Dochan psárkovitý)

Kód: 37915
239 Kč 213,39 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Okrasné trávy by neměly chybět v žádné zahradě, krom toho, že jsou velice dekorativní a květy lze využít k výzdobě různého typu (např. do vázy s ostatními na podzim kvetoucími květinami, do suchých vazeb, věnců a podobně), tak zároveň svým pohybem při sebemenším závanu větru dodávají zahradě dynamiku a eleganci.

Velmi atraktivní a oblíbená odrůda dochanu psárkovitého 'Foxtrot' vytváří bujně rostoucí hustý a vzpřímený trs úzkých, svěže zelených listů. Dorůstá do výšky kolem 1,2 m. Od konce prázdnin vykvétá klasovitými hnědorůžovými květy, které na rostlině zůstanou přes celou zimu, pouze barva přejde do pískového odstínu.

Lze použít do různých zahradních, stepních či suchomilných kompozic, vysadit jej můžete k o krajům záhonů, uplatní se také do městské a parkové výsadby či jako zajímavý předěl jednotlivých částí zahrady. 'Foxtrot' můžete pěstovat i v nádobách a ozdobit si vstupní prostor do domu, terasy nebo balkon.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysazujte na slunná stanoviště, maximálně do lehkého polostínu. Půda by měla být dobře propustná, hlinitopísčitá až písčitá. Pravidelně zavlažujte, ale nepřelévejte, 'Foxtrot' nesnáší přemokření.

Na zimu celý trs svažte do snopu, což zabrání přemokření a následnému vyhnívání kořenů. Je vhodné kolem rostliny přihrnout nějaký propustný materiál (spadané listí, slámu, mulč...), tím také ochráníte kořeny proti vymrznutí. Na jaře pak celý trs seřízněte asi 10 cm nad zemí, rostlina znovu vyžene nové výhony.

 

Mrazuvzdornost do -26°C až -29°C.

Velikost 60-100 cm

K2L

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Hmotnost: 2 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: