Hosta 'Blue Angel' (Bohyška)

Kód: 37076
169 Kč 150,89 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Tyto trvalky se vyznačují velmi dekorativními listy kopinatého tvaru v různých barevných variacích. Poměrně rychle se rozrůstají a často se používají jako podrost na zastíněná stanoviště.

'Blue Angel' je jedna z nejlepších velkých „modrých“ bohyšek vůbec. Listy hosty 'Blue Angel' mají výraznou žilnatinu a jsou sivě zelenomodré. Mají srdčitý tvar s lehce zvlněnými okraji, které se od pevného, vzpřímeného řapíku obloukovitě ohýbají dolů až ke špičce. Intenzita modré barvy závisí na věku rostliny (čím jsou starší, tím je zbarvení intenzivnější) a stanovišti (přímé slunce nebo absolutní stín snižují intenzitu zbarvení). Velice rychle se rozrůstá do gigantických rozměrů, průměr jedné rostliny může dosáhnout až dvou metrů. Od července do srpna vyrůstají z bohatého trsu listů dlouhé stonky s hrozny sterilních bílých květů s nádechem do lila, tyčí do výšky 80-120 cm a do 170 cm šířky, což je výrazně víc než většina kultivarů skupiny Elegans, do které patří. Kultivar je odolný vůči slimákům a šnekům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hosty jsou nepostradatelnými trvalkami pro polostinná a stinná stanoviště v zahradě, cenné jako půdopokryvné i pro osázení nádob. Nejlépe se jim daří v polostínu nebo řídkém stínu s 1 až 2 hodinami slunečního svitu denně (spíše ranní nebo večerní slunce). Hosty nesnášejí přímé slunce, které jim může spálit listy, a už vůbec ne polední úpal. Půda pro bohyšky by měla být svěží až vlhká, nevysychavá s vysokým podílem organické hmoty, nejlépe opadaného listí nebo kompostu. Během dlouhodobého sucha je třeba je pravidelně zalévat, ale opatrně, aby nedocházelo k přemokření půdy, což způsobuje odehnívání listů. Mrazuvzdornost do -26°C až -29°C.

Velikost 20-30 cm

K1,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky, skalničky a bambusy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: