Hippophae rhamnoides 'Friesdorfer Orange' - samosprašný (Rakytník řešetlákový)

Kód: 36537
316 Kč 282,14 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Hippophae rhamnoides 'Friesdorfer Orange' je mezi rakytníky raritou, která vytváří jak samičí, tak samčí typy květů. Jedná se o samosprašnou odrůdu (k opylování není zapotřebí samčí i samičí rostliny).

Jde o opadavý keř patřící do čeledi Elaeagnaceae – hlošinovité. Dorůstá do výšky až 4 m, šířky okolo 3 m a vytváří nepravidelný, rozložitý keř nebo malý strom. Na trnitých větvičkách střídavě vyrůstají úzké, z obou stran stříbřité listy. Kvete v dubnu malými, velice nenápadnými nažloutlými květy vyrůstajícími v hroznech. Každý květ má pět okvětních lístků, vnitřní část květu obsahuje samčí tyčinky a vnější část samičí pestíky. Opylují se větrem. Z květů se následně vytvářejí oranžové, oválné dužnaté bobule o velikosti 6-8 mm, mají kyselou sladce navinulou chuť a dozrávají v září až říjnu. Rakytník pochází z Ruska, kde je nazýván citroníkem severu. Jeho plody totiž obsahují až 10x více vitamínu C než pomeranče a k tomu spoustu dalších vitamínů skupiny  B, D, K, E, antioxidantů a dalších lidskému tělu prospěšných látek. Jsou často používány pro výrobu džusů, džemů, sirupů a dalších potravin, ale lze je konzumovat i syrové. Ideální při oslabení organismu, k posílení imunity.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejlépe roste na slunném, spíše chráněném místě, v lehčí, propustné půdě s neutrální až zásaditou půdní reakcí. V našich podmínkách nejsou problémy s chorobami ani škůdci, ani s mrazuvzdorností (až do -47 stupňů). Rakytník řešetlákový je poměrně odolný vůči suchu, ale jako všechny rostliny potřebuje pravidelnou zálivku, zvláště v období sucha. Půda by měla být udržována mírně vlhká, ale ne mokrá. Zálivku provádějte ke kořenům rostliny, nikoliv na listy, aby se zamezilo riziku vzniku chorob.

Právě díky své odolnosti je rakytník také používán jako okrasná dřevina. Vysazuje se i v prostředí znečištěném průmyslovými exhalacemi a je vhodný i k rekultivaci náspů, skládek apod.

Velikost 40-60 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: