Catalpa bignonioides 'Nana' 150KM (Katalpa trubačovitá)

Kód: 37777
2 930 Kč 2 616,07 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Jedná se o zakrslou, pomalu rostoucí formu tohoto okrasného stromu. Nejčastěji se roubuje, výsledná výška je pak dána výškou kmínku. Takovýto stromek vytváří kompaktní kulovitou korunu, ve 20 letech věku cca 2,5 metru v průměru. V plné dospělosti dorůstá do výšky 2-3,5 m, šířka husté, kulovité koruny bývá kolem 2-4 m. Roční přírůstky 5-15 cm. Velké zelené listy mají srdčitý tvar s krátkou ostrou špičkou. Tato odrůda většinou nekvete.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Upřednostňuje slunná stanoviště a živnější, propustné půdy. Dobře snáší letní přísušek i městské prostředí, naopak nesnese přemokření. Škůdci ani chorobami obvykle netrpí, ale při vyšší vzdušné vlhkosti ji může napadnout padlí, použijte postřik proti padlí. Řez není nutný, ale pokud je třeba, dá se velikost koruny upravovat řezem ke konci dubna. Mrazuvzdornost se uvádí do -26 °C. Uplatnění nalezne především v zahradách a pro uliční výsadby.

Velikost 150KM

Specifikace K

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřeviny na kmínku
Hmotnost: 20 kg
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Katalpa do květináče 1.5.2024 17:00
Dobrý den, hledám nějaký stromek, který by byl vhodný na pěstování v květináči na terase. Můžete mi prosím poradit, zda by Katalpa Nana byla vhodná? Líbí se mi hlavně, že dělá poměrně velký stín a odpuzuje komáry. Děkuji Frýbortová
Odpovědět