Amelanchier alnifolia 'Saskatoon Berry'® (Muchovník olšolistý)

Kód: 38080
529 Kč 472,32 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Rostlina původně pochází ze Skalistých hor a je rozšířena na centrální Aljašce, kde ho najdeme na kamenitých svazích, loukách nebo pobřežních útesech. Proto je také Amelanchier alnifolia 'Saskatoon Berry' ® extrémně robustní a vytrvalý. Jedná se o menší a kompaktní kultivar muchovníku olšolistého. Rostliny této odrůdy dosahují výšky 2-3 . Šířka růstu je asi 1,5 metru. 'Saskatoon Berry'® roste jako dobře rozvětvený keř s napjatými, vzpřímenými výhony. Na jaře, v průběhu května, je obsypán krásnými, drobnými bílými květy. Na přelomu června a července začínají dozrávat lahodné a zdravé plody plné vitamínů, známé také jako bobule Saskatoon. Mají sladkou, ořechově mandlovou příchuť. Můžete si pochutnávat na čerstvých plodech přímo z keře, nebo je tepelně zpracovat do džemů, marmelád, na koláče, dorty, želé, šťávy a podobně. Plody lze také zmrazit. Je třeba však neotálet se sklizní, protože tmavé kuličky jsou atraktivní pro mnohé ptáky. Na podzim se listy vybarvují do oranžovozlaté a červené barvy, což je opravdová pastva pro oči. Není známo, že by rostlina trpěla na škůdce či choroby.

 Hodí se do větší zahrady, kde zaujme jako solitér, nebo v kombinaci s dalšími keři, třeba s arónií. Je možno jej pěstovat i ve velkých nádobách.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Daří se mu na plném slunci, dobře poroste i v polostínu. Vyhovují mu zejména kyselejší, dobře propustné, mírně vlhké zahradní půdy. Na začátek se do výsadbové jámy doporučuje přidat vyzrálý kompost nebo hnůj. Pravidelná zálivka je nezbytnou součástí péče zejména během letních vedrech, především pak, pokud jej pěstujete v nádobě. Je praktické rostlinu zamulčovat drcenou kůrou, která v půdě udrží vlhkost, zabrání růstu plevele i přehřívání kořenů.
Kultivar na rozdíl od některých jiných keřů s plody nevyžaduje řez. Pokud se však rozhodnete kultivar tvarovat nebo zkrátit jeho výhony, učiňte tak na jaře ještě před rašením. 'Saskatoon Berry'® přečká zimu bez újmy, je zcela mrazuvzdorný.

Velikost 30-40 cm

K4L

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: