Actinidia arguta 'Scarlet September'® (Aktinidie význačná/minikiwi) samice

Kód: 37486
327 Kč 291,96 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Mini kiwi je dvoudomá rostlina, která potřebuje opylovače, např. odrůdu Weiki nebo Male. Má velmi chutné plody hnědočervené barvy, které dozrávají na přelomu srpna a září. Jde o novou odrůdu kiwi, která se může konzumovat i se slupkou.

Actinidia arguta 'Scarlet September' je samičí odrůda drobnoplodého kiwi. Kvete bílými květy od června do července. Jde o opadavou liánu, která má světle zelené pilovité listy. Plodí 3,5 cm dlouhá kiwi v červené barvě. Ta jsou velmi chutná a neobsahují žádné tuky. Zajímavostí je, že obsahují 4x více vitamínu C než citrony. Váží asi 20 g, a dozrávají od konce srpna. Mají červenou dužinu hnědočervené barvy. Pokud rostlinu nezastřihujete, vyroste až do výšky 6 metrů. Ročně povyroste o 60 cm.

Je vhodné ji přivázat k opoře (mřížka, plot, pletivo) nebo perfektně pokryje pergoly, terasy či sloupy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Actinidia arguta 'Scarlet September' má ráda slunné stanoviště a polostín. Potrpí si na mírně kyselém substrátu. Nesnese přehnojení, nechce potom kvést. Kiwi vysazujte do mírně vlhké, propustné a humózní půdy. V prvních letech na zimu zakrývejte spodek rostliny, aby její kořeny nezmrzly, a to i přesto, že je mrazuvzdorná do -28 °C. Řez provádějte na podzim, před zahájením vegetace tak, že odstraníte suché a shnilé výhonky. Plodí na dvouletém dřevu, první dva roky necháme rostlinu růst, potom stříháme dvouleté dřevo na pevné větve. Tříleté větve odstraňujeme. Zkracujte celkově téměř 2/3 výhonku. Stanoviště by mělo být chráněno před větrem, nejlépe na jihozápad a západ.

Pro opylování se doporučuje sázet ji ve skupinkách. Vzhledem k její velikosti ji vysazujeme o 4 m dál v řadě.

Velikost 40+

RP2L

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: