Acer palmatum 'Orange Dream' (Javor dlanitolistý)

Kód: 37741
539 Kč 481,25 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Na kultivaru 'Orange Dream' je nejpoutavější barva mladých listů zjara, které mají oranžově nazlátlý odstín s lososovými okraji. Pouze střed listu je jasně zelený až žlutozelený. Listy jsou nápadně vykrajované, ale nejsou stříhanolisté (dissectum). Tato atraktivní barevná hra listů rostlině vydrží až do přibližně poloviny června. Poté se změní na jasně žlutou až žlutozelenou, přičemž pouze listy na koncích větviček a na vršku rostliny mohou mít lehce oranžový nádech.
Roste pomalu do široce rozkladitého keře, roční přírůstky nebývají o mnoho delší než 10 cm. Ve věku 10 let nebude o mnoho vyšší než 1m, čímž se výborně hodí i do malé zahrádky. Přestože květy japonských javorů nejsou tak okázalé jako květy ostatních nápadně kvetoucích rostlin, milovníky japonských aranžmá potěší svou purpurově červenou barvou v první polovině jara.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento kultivar javoru dlanitolistého dává přednost polostínu nebo částečnému zastínění v nejteplejší části dne. Zasaďte jej do kyselejší, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné půdy. Kořeny zamulčujte, ochráníte ho tak před vysoušením nebo přehřátím kořenového systému. Má rád umístění s vyšší vzdušnou vlhkostí, například poblíž jezírek a vodních toků. Nevhodným stanovištěm bude malý vyhřátý prostor v městské zástavbě se suchým vzduchem. Plně mrazuvzdorný do min. -27°C.

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřeviny na kmínku
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: