Wisteria sinensis 'Prolific' (Vistárie čínská)

Kód: 34679
374 Kč 325,22 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Mohutný kultivar vistárie, dorůstající výšky kolem 10 m. Jedná se o opadavou liánu, která má velké, výrazně zelené listy, ty jsou opadavé, lichozpeřené, mladé jsou bronzové a zralé listy jsou svěže zelené. Jednotlivé lístky jsou kopinaté, na podzim vybarvují do žluta. Květenství tvoří modro-fialové motýlokvěté hrozny, příjemně vonící, dlouhé cca 30 cm. Objevují se od dubna, kvetou po dobu 4-5 týdnů, takže se potkají i novým rašením listů. Dobře zakořeněné a starší rostliny nabízí v teplém létě druhé kvetení od začátku až do konce prázdnin, tentokrát již na pozadí plně olistěné rostliny.  Plodem je lusk, který je jedovatý! Roční přírůstky mohou být až 3 m. Krásná rostlina, která zaujme na první pohled. I v případě, že je pěstovaná jako stromek, je to liána a její dřevo je po mnoho let velmi ohebné a potřebuje silnou oporu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Poroste na slunném stanovišti, ve vlhké, kyselé zemi, mírně humózní. Přemíra živin se projeví bujným olistěním na úkor kvetení. První 2 - 3 roky věnujeme vistáriím zvláštní péči, pravidelně hnojíme a zaléváme, v polovině léta je důležité přihnojit hnojivem s draslíkem, aby pletiva na podzim vyzrála. Mladé rostliny potřebují chráněné místo, starší rostliny (kmínkové) jsou plně mrazuvzdorné do min. -29°C.

Pokud se ji naučíte stříhat, pokvete ještě bohatěji. Kvete na tzv. trnech - krátkých výhoncích směřujících do stran. Nejdelší výhon po odkvětu zkraťte hodně, postranní výhony na 2-3 listy, v létě už pouze zkraťte postranní trny stejným způsobem. Pro lepší kvetení pomůže i omezený prostor pro kořenový systém, rostlina se pak více soustředí na květ.

Jedná se o mohutnou liánu, která potřebuje velmi pevnou oporu ve formě mříže, treláže nebo podobné konstrukce, kterou ovine svými výhony a bude se jí pár let držet. Poté bude tak silná, že bude ona držet oporu.

Velikost 40-60 cm

RK2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: