Weigela 'Bristol Snowflake' (Vajgélie)

Kód: 37031
199 Kč 173,04 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Bílých vajgélií není mnoho. 'Bristol Snowflake' je jednou z nich, vyniká opravdu čistě sněhově bílou barvou květů po dlouhé období. Vykvétá od konce května a vydrží kvést téměř měsíc, a buď sporadicky nakvétá během celého léta, nebo na jeho konci nabídne poměrně výrazné druhé kvetení, jež trvá až do posledních teplých a slunečných podzimních dnů. Čistě bílé, trubkovité květy se pěkně vyjímají na pozadí sytě zeleného olistění, listy jsou opadavé, elipčité s výraznou špičkou a na podzim nijak výrazně barvu nemění. Dorůstá do výšky 1-1,5 m. Rozrůstá se převážně do stran, její šířka může dosáhnout až 2 m, větve se malebně svěšují.

Skvělý keř k vytvoření neformálního kvetoucího živého plotu. Toleruje městské znečištění, proto je skvělá do parků a městské výsadby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vajgélie mají rády středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce nebo mírný polostín. Nejlépe roste ve středně kyselé až mírně zásadité půdě s pH mezi 5,5 a 7,5. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Mrazuvzdorná do cca -29°C. V tuhých mrazech může namrzat, ale po řezu dobře zregeneruje.

Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách. Kompaktní a zakrslé odrůdy lze kombinovat i s moderními rostlinami téměř jakéhokoli typu, často se pěstují i v ozdobných venkovních kontejnerech, ale hrozí nebezpečí zimního vyschnutí.

Kvete na loňském dřevě. Pokud byste chtěli vajgélii tvarovat, nejvhodnější řez je okamžitě po odkvětu, kdy odstraníte větve, které kvetly, o cca dvě třetiny, čímž podpoříte rašení nových letorostů, jež pokvetou bohatě v další sezóně. Navíc tak docílíte hezčího vzhledu keře, který nemá zaschlé semeníky, jež kazí vzhled keře zejména v době kvetení. U těchto kompaktních odrůd je běžný kompletní sestřih přibližně v polovině léta.

Velikost 40-60 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: