Vitis vinifera 'Piros Chasselas' - růžové (Vinná réva)

Kód: 20357
289 Kč 251,30 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Hroznová vína tzv. chrupky pocházejí z Francie z druhé poloviny 19.století a jsou oblíbené pro pevnou konzistenci a velikost plodů. Chasselas Rosé - Chrupka červená tvoří středně velké až velké hrozny s většími bobulemi sytě růžové až purpurové barvy. Dozrává raně, již od konce srpna ve vinařských oblastech a v první polovině září ve zbytku republiky. Chuť je jemná, příjemně sladká, téměř neobsahuje kyselinky, což ji předurčuje k použití jako stolní révu spíše než moštovou, přestože tzv. růžová vína jsou stále v oblibě. Vhodná pro pěstování venku i ve skleníku.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Révu každým rokem na konci zimy po nejhorších mrazech nebo v teplejších dnech ledna seřežte tak, že ponecháte 2-3 očka na loňských postranních výhonech (plodí dvouleté dřevo). Před pučením ošetřete postřikem proti roztočům (např. Sulka). Jakmile nasadí plody, které se začnou nalévat, zastřihněte nové výhony pár centimetrů nad hroznem a nenechte je zde dál růst. Od poloviny léta můžete začít otrhávat listy, které brání slunci v přímém kontaktu s hrozny a keř provzdušní. Radíme pořídit si nějaký lapač na vosy, aby vám neznehodnotily úrodu. Doporučujeme ošetřit proti plísni révové.

Réva potřebuje dostatek slunce a vzduchu (nikoli průvan). Je nevhodná do stinných míst v koutech pergol, kde snadno chytá plísně. Vysaďte ji na výhřevné místo k opoře. Nejlépe se jí daří na svazích – kvůli úhlu dopadu slunečních paprsků. Zem musí být výživná, hluboká a dobře odvodněná. Zálivka je vhodná do začátku léta, později pouze za suchého počasí a to vždy do půdy, nikdy na celou rostlinu. Opadané listí nenechávejte tlít pod keřem (může obsahovat plísně a roztoče). Hnojte s mírou a selektivně, přemíra hnojení se projeví bujným růstem na úkor kvality ovoce. Je dobře mrazuvzdorná ve vinařských oblastech, v zóně 6 se zimami do -23°C je nutná chráněná poloha.

Velikost: 20KM
Specifikace: RK3
Specifikace: T5C

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: