Thuja occ. 'Smaragd' (Túje/Zerav západní)

Kód: 36771
489 Kč 425,22 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Odrůda Smaragd je mezi tújemi velkým favoritem ještě dnes, po mnoha desetiletích uvedení na trh. Mezi její přednosti patří tvar, barva a zdraví. Roste pomaleji až středně rychle do hustého, sloupovitého keře dokonale zaplněného větvičkami se šupinatými jehlicemi smaragdově zelené barvy. Tato barva na zimu pouze lehce bledne, pokud je vystavena plnému slunci, ale není hnědá až zrzavá jako u ostatních odrůd. Většinou zůstává pěkně zelená.

Smaragd je jeden z nejoblíbenějších jehličnanů pro živé ploty, neboť díky svému subtilnímu růstu se stříhá pouze seshora a to až za mnoho let, pokud přeroste vámi zvolenou výšku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při velikosti 2 metry jsou asi 50 cm široké a při vysazování do živého plotu je doporučený odstup asi 50 - 60 cm, abychom omezili odpařování vody a růst plevele. Hnojíme zejména na jaře, nejpozději však v srpnu, speciálními hnojivy na thuje, hořkou solí nebo NPK. Schnutí větviček uvnitř thují kolem kmene je přirozeným projevem a nemusíme se ho obávat.

Lze ji ovšem pěstovat také jako solitéru, tak krásně vynikne její pravidelný tvar. A můžete ji umístit také do pěstebních nádob.

Pro Thuje Smaragd je vhodná kvalitní, raději lehčí, propustná, slabě kyselá až alkalická půda. Příliš kyselou půdu upravíme mletým vápencem. Ve vyschlé půdě může předčasně shazovat jehlice a řídnout. Pomáhá silnější vrstva kůrového mulče, která zadržuje vlhkost.

Zastřihování plotu provádíme až při výšce 2 metry, ale neřežte do staršího dřeva – nemá to ráda. Pak thuje zhoustnou a plot bude "neprůhledný". Zastřihování provádíme zpravidla na podzim. Rychlost růstu do 5-ti let je asi 20 cm za rok. 7 - 8 leté thuje mají přírůstky až 40 cm za rok.

Údaje o její mrazuvzdornosti se poněkud liší, ale většinou se udává extrémní odolnost až kolem -40°C.

 

Velikost 80-100 cm

Specifikace K5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: